Sağlık

AKADEMİ 34 Ağız ve Diş Polikliniği Açıldı!

Selfie çekme tutkusu ve sosyal medyada daha çok görünür olmak gibi nedenlerle estetiğe olan ilgi ve talep de gün geçtikçe artıyor. Ağız ve diş sağlığı konusunda oldukça geniş bir yelpazede hizmet veren Akademi 34, Acıbadem Caddesi’nde açtığı kliniğinde son teknolojik ekipman ve deneyimle diş estetiği konusunda pek çok başarılı çalışmaya imza atıyor. Dr. Faruk Öğütlü ve Dr. Levent Emir Güneysu tarafından hayata geçirilen klinikte kendilerini ziyaret ettik ve estetikteki güncel tedavi yaklaşımlarını konuştuk.

“Estetikte kadınlar kadar erkekler de istekli”

Diş estetiği konusunda kadınlar ve erkeklerden aynı talepleri mi alıyorsunuz? Erkekler de estetik uygulamalara sıcak bakıyorlar mı?

Dr. Levent Emir Güneysu: Güzel görünmenin en önemli ögelerinden biri de güzel ağız ve dişler.Bu yüzden kadınlar kadar erkekler de diş estetiği yaptırma konusunda istekliler. Diş beyazlatma, ortodontik tedaviler, zirkonyum, lamina protezler gibi uygulamaları hastalarımıza sıklıkla uyguluyoruz.

Dr. Levent Emir Güneysu

“Bir günde implant mümkün!”

Bir günde implant yaptırmak mümkün mü? 

Dr. Faruk Öğütlü: Evet mümkün. Günümüzde implant uygulamalarındaki gelişmeler sayesinde uygun durumlarda aynı gün içerisinde hastalarımızı dişsiz kalmadan evlerine uğurlayabiliyoruz. Özellikle çok sayıda diş eksikliği olan ve bu nedenle damak protezi olarak bilinen hareketli protez kullanan kişilerde All-on-4 (All-on-6 ya da Fast and Fixed) olarak adlandırdığımız güncel tedavi yaklaşımı ile implant uygulamasını takiben aynı gün içerisinde geçici sabit protezler uygulayarak hastanın dişsiz kalmasının önüne geçiyoruz. Üç ay sonra sabit ve estetik daimi porselen protez uygulamasını başarı ile gerçekleştirdikten sonra, hastamızı kalıcı güzel dişlerine kavuşturuyoruz.

Dr. Faruk Öğütlü 

Peki güzel bir gülüşe sahip olmak zor ve ağrılı bir süreç midir? Hastanızın sonuçtan memnun kalması için nasıl bir tedavi yöntemi uyguluyorsunuz?

Dr. Levent Emir Güneysu: Artık yeni imkan ve gelişmeler sayesinde hastamızın yaşam konforunu bozmadan, ağrısız tedaviler yapabiliyoruz. Yapacağımız işlemlerin birçoğunda bilgisayar ortamında hastanın kendi fotoğrafları üzerinde simülasyon yaparak tedavinin son halini daha başlamadan görebiliyoruz. Böylece hastanın beklentilerini ve mümkün olan tedavi seçeneklerini beraberce tartışarak en uygun yöntemi belirleyebiliyoruz. Yapılan işlemlerin pek çoğu da kısa sürede ve ağrısız bir şekilde tamamlanabiliyor. 

Estetik kaygısı artık sosyal yaşam içinde daha da önem kazanıyor. Diş estetiği tedavisinde siz nelere dikkat ediyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?

Dr. Faruk Öğütlü: Diş estetiği uygulamalarında hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, en az işlemle en doğal dişleri yapmayı hedefliyoruz. Çapraşıklığın fazla olduğu dişlerde ortodontik tedavilerle, renklenme problemlerinde eski dolguları estetik kompozit dolgularla yenileyerek ya da diş beyazlatma uygulamasıyla, dişlerde şekil ve form bozukluklarında ya da aşırı madde kayıplarında lamina ya da porselen kaplamalar ile  dişleri estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.

AKADEMİ 34 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği; 

Estetik diş hekimliği, implantoloji ve çene cerrahisi, ortodonti, çocuk diş hekimliği gibi diş hekimliğinin tüm branşlarında hizmet veriyor. Diş hekimliğinin günümüzde geldiği son teknolojik ekipmanlarla, sterilizasyon koşullarına ekstra önem verilen klinikte hasta konforu ön planda tutuluyor. Kolay ulaşılabilir lokasyonda, rahat ve sıcak bir ortamda diş hekimi fobisinin en aza indirgendiği klinikte, ağız ve diş sağlığına ilişkin tüm sıkıntılar aynı çatı altında gideriliyor.

-Dr. Faruk Öğütlü 

2011 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2016 yılında “Modern Kök Ucu Cerrahisi” konulu doktora tezini tamamladı ve “Ph.D. (Doctor of Philosophy)” ünvanını aldı. Ağız Diş ve Çene cerrahisi uzmanı olarak görevine devam etmekte olup yurtiçi ve yurtdışındaki çok sayıda bilimsel kongrede sözlü ve yazılı sunumlar yaptı. İmplantoloji ve estetik diş hekimliği alanında çalışmaları bulunmaktadır. İleri seviye implant cerrahisi, aynı gün sabit diş tedavileri (allon4, allon6) implant öncesi ve sonrası yumuşak doku uygulamaları, kemik greftleri ve otojen kemik greftleme teknikleri, kök ucu cerrahisi, gömülü dişler, eklem rahatsızlıklarının tedavisi konusunda çalışmalar yapmaktadır.

-Dr. Levent Emir Güneysu 

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Bakırköy’de kendi muayenehanesinde mesleki çalışmalarına başladı. 2019 yılında kurulan Akademi34 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin kurucu ortaklarından olup mesleki görevine burada devam etmektedir. Ön bölge estetik restorasyonlar, zirkonyum protezler, endodontik tedavi, implant üstü protezler ve dental fotoğrafçılık alanında çalışmalarını yürütmektedir.

İletişim:

Acıbadem Cad. No:195E (Acıbadem Metrobüs çıkışı)

0546 566 9663   0850 806 9663 

www.dentalzone.com.tr

@dentalzoneakademi 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı