GeziYaşam

Poyraz Bağ Evleri’nde tatil keyfi

Poyraz Bağ Evleri, sıcacık Bozcaadalı günlerin keyfini çıkarmak isteyenler için; müstakil ferah odaları, kocaman bahçesi içinde zeytin ağaçları, üzüm bağları ile mis gibi doğanın içinde, misafirperverlik ve yakın ilgi ile kendinizi iyi hissettiren ve tatil beklentinizi tümüyle karşılayan bir mekan. 

Bozcaada merkeze ve koylara 10 dakikalık yürüme mesafesinde olan Poyraz Bağ Evleri, ismini adanın en bakir koylarından biri olan Poyraz Limanı’ndan almış. Asırlardır Bozcaadalı olan işletme sahipleri, aile büyüklerinin yaşadığı bağ evlerini restore etmiş ve günümüz için kullanışlı hale getirerek işletmeye çevirmişler. 

Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada

Burada tüm pencereler üzüm bağlarına açılıyor. Bozcaada’nın güneşi ve rüzgarında olgunlaşan üzümlerden gelen mis gibi kokular Poyraz Bağ Evleri’nde tüm bahçeyi doldururken, gün doğumundan batımına kadar eşsiz bir manzara sunuyor.

Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada

21 yıldır hizmet veren, her türlü konforun düşünüldüğü, oda kahvaltı şeklinde misafirlerini ağırlayan mekanın misafirlere ayrılmış otoparkı da bulunuyor.

“Poyraz Bağ Evleri’nde Ağustos ayıyla birlikte, adanın havası ve rüzgarı ile iyice olgunlaşıp tatlanmaya başlayan adaya has Çavuş üzümünü dalından koparıp tadına bakabilirsiniz.”
Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada

Sıcacık Bozcaadalı günler

Poyraz Bağ Evleri Bozcaada’da etrafı bağlarla çevrili ve içerisinde birçok meyve ağaçlarının bulunduğu, doğayla iç içe saklı bir bahçe. Özellikle pandemi döneminde çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de her odanın kendisine ait verandası ve bahçe kullanımının olması.

Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada

Bahçede ada kahvaltısı

Bozcaada denince tabi ki akla reçelleri geliyor. Gülten Hanım’ın kendi elleriyle yaptığı bademli domates reçeli, gelincik, nar, kabak, incir, üzüm, karadut, beyaz dut, gül ve karanfil reçelleri kahvaltı sofrasına bambaşka lezzetler katıyor. Bahçede üretilen her ürün toplanarak kahvaltı sofrasında yer buluyor. Zeytin ve zeytinyağı, keçi sütü, keçi peyniri, yumurta ve ev ekmeği ailenin kendi ürettiği ürünlerden. Kahvaltı dışardan gelen misafirlere de açık.

Bozcaada

Kalabalıklardan uzak koylarda denize girmek

Adanın en güzel yanı plajları dışında, en rüzgarlı havada bile keyifle denize girip güneşlenebilecek bir koy seçeneği sunması. Rüzgar nereden eserse essin, dalgasız bir koy bulmak hiç de zor değil. Poyraz Bağ Evleri’nden yürüme mesafesinde koylara ulaşmak mümkün.

Uzaktan selamlayan kalesi, tekneleri, sokakları, meydanı ve yeme içme kültürü ile bir başkadır Bozcaada.

Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada
Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada

İletişim: Poyraz Bağ Evleri / Bozcaada / 0532 784 25 34 — 0536 201 92 72 www.poyrazbagevleri.com @poyrazbagevleri_

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı