Eğitim

Dershane Eğitiminde Yeni Bir Yaklaşım: Vip Eğitim

Başarıyı şansa bırakmayan bir sistem: Vip eğitim

Birebir ders anlayışı ve özel olarak hazırlanmış kaynak kitaplarla her öğrenciyi kendi zirvesine taşımayı hedefleyen Kadıköy Birey Vip Eğitim, Kadıköy’deki dershane binasında yeni sınav sistemine uygun ayrıcalıklı bir eğitim veriyor. Yıllarını dershaneciliğe vermiş deneyimli öğretmenler tarafından kurulmuş olan Kadıköy Birey Vip, lise giriş ve üniversiteye hazırlık konusunda 6 kişilik sınıflarda nitelikli öğrenim imkanı sunuyor.

Kadıköy Birey Vip Eğitim’in Kurucusu Hakkı Yalçın, yaklaşık 15 yıl çeşitli dershanelerde fizik  öğretmenliği yapmış deneyimli bir isim. Eğitimde ve sınavlara hazırlıkta beklentilerin değiştiğini belirten Hakkı Yalçın’a; “Neden vip eğitim?” sorusunu yönelttik.

Kadıköy Birey Vip Eğitim’in Kurucusu Hakkı Yalçın

“Özellikle son yıllarda öğrencilerin ve velilerin kurumlardan beklentileri değişiklik gösterdi. Her öğrenci benzersizdir. Algısı, karakteri, bilgiyi kullanması, zihninde işlemesi ve yorumlaması farklıdır. 15-20 kişilik sınıflarda bu kadar farklı ihtiyaca cevap vermek son derece zordur. Bu nedenle hazırladığımız sistemde her öğrencimize özel olarak eğilerek, onlara en uygun eğitim yaklaşımını  geliştirdik. 6 kişilik sınıflarımızda öğrencilerimize yeterli ve nitelikli bir eğitim vermeye çalışıyoruz.”

Kadronuzda kimler var?

Öğretmen kadromuz yıllardır dershanelerde çalışmış uzman, öğrencilerin sınava nasıl hazırlanması gerektiğini bilen, bu süreci doğru yönetebilen, çeşitli yayın evlerinde kendilerine ait yazdıkları kitapları bulunan değerli meslektaşlarımdan oluşmaktadır.

Öğrencilerimiz her hafta eksik oldukları iki farklı dersten birebir özel ders alma imkanına sahiptirler. Bütün öğrencilerimiz yıl içerisinde istediği dersten ve öğretmenden  haftalık iki seans birebir özel ders alma imkanına sahiptirler.  Öğrenciler özel derslerini daha verimli hale getirebilmeleri için eksik oldukları ders ve konuları, rehber öğretmen eşliğinde belirlerler.

Programınızın üstün yanlarını anlatır mısınız?

Programımızın en güçlü yanları dersliklerimizdeki öğrenci sayısının maksimum 6 kişi olması, grup olarak aldıkları derslerin yanı sıra, kolaylıkla birebir özel ders alarak ihtiyaçlarına karşılık bulabilmeleri, farklı kaynaklarla öğrencinin motivasyonunu ve takibini rehber öğretmeni ile düzenli bir şekilde sağlayabiliyor olmasıdır.

Öğrencilerimiz haftalık toplamda 21 ders saati, deneme sınavları, birebir özel dersler, her dört öğrenciye bir danışman öğretmen ve bir rehber öğretmen tarafından sınava hazırlık süreçleri takip edilmektedir. Ara tatil programında ise motivasyonu arttırmak ve derslerden uzak kalmamaları için kamp çalışması planlanmaktadır.

“Öğrencinin eksikleri kendisi için özel olarak hazırlanmış soru bankaları ve birebir dersler ile tamamlanır”

Deneme sınavlarından sonra öğrencilerimizin takibi için kişiye özel analizli karne hazırlanır ve bu rehber öğretmen tarafından değerlendirilmeye alınır. Öğrencinin eksiği olan konularda kendisine özel soru bankası hazırlanarak takibe alınır. Kişiye özel soru bankasının öğrenciye faydası, o ana kadar girmiş olduğu deneme sınavlarında yanlış yaptığı ve boş bıraktığı soruların  kitap haline getirilerek, bu kitabın öğrenci tarafından çözümünün yapılması ve rehber öğretmen tarafından kontrolünün sağlanmasıdır.   

Yeni sınav sistemi içinde başarılı olabilmek için öğrencilere ne öneririsiniz?

Özellikle üniversite hazırlık ve lise giriş sınavlarında MEB soru formatlarında değişikliğe gitti. Yeni nesil sorularda başarılı olmak; dilimizi iyi kullanabilme, matematiksel muhakeme yapabilme ve fen derslerinde ise bilgiyi  yorumlama yeteneğine dayalıdır. 

Öğrencilere önerim; her dersin kendine ait bir çalışma yöntemi olduğunu düşünürsek bilgiyi en iyi şekilde öğrenip öğrendikleri bilgileri yeni nesil soru bankalarında çözerek pekiştirmeleridir. 

Sınava hazırlanan öğrencilere bilgiyi iyi kullanabilmelerini, sabırlı olmalarını, kendilerini  iyi analiz edip neleri başarabileceklerini hayal etmelerini öneririm.

Halitağa Cad. No:76 Kadıköy

Tel: 0216 449 58 19

www.kadikoybirey.com @kadikoybireyvip

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı