Eğitim

Online Eğitimle Herkes İçin İngilizce

Online Eğitimle Herkes İçin İngilizce

Nerede ve kaç yaşında olursanız olun, Youniversenglish ile dünyanın bir ucundaki bir öğretmenden online İngilizce dersi alıp, siz de global dünyanın bir parçası olabilirsiniz.

İlkokuldan itibaren her seviyede kişiye özel planlanmış programla online dil eğitimi veren kurumun Acıbadem’de sabit bir ofisi bulunuyor ve 7/24 çağrı merkezi aracılığı ile de öğrencilerine tam destek veriyor. Kurumun ilkokuldan liseye, üniversite öğrencilerinden üst düzey şirket yöneticilerine kadar her yaştan her seviyeden öğrencileri bulunuyor.

Türkiye’nin yerli online İngilizce eğitimi platformu Wext ile online eğitim veren şirket, kendi bünyesinde hazırladığı kitap ve materyallerle de İngilizce öğrenmek isteyenlere çözüm oluyor.

Youniversenglish Kurucuları Olga Efe ve Özgür Efe çiftinden online İngilizce eğitimine ilişkin bilgiler aldık. 

Youniversenglish’in Kurucuları Özgür Efe ve Olga Efe, İngilizce öğretmeni olarak uzun yıllar kazandıkları deneyimden sonra, Youniversenglish’i kurarak ülkemizde yabancı dil eğitimine online eğitimlerle katkıda bulunuyorlar. Ayrıca yabancı dil eğitim materyalleri tedariği, yayıncılık ve kurumlara yabancı dil ölçme, değerlendirme gibi hizmetler veriyorlar.

Online dersler dil eğitimini kolaylaştırıyor mu? 

Çoğu kişiyle görüşmemizde şunu çok duydum. “Eskiden bu trafikte akşam vakti yabancı dil kursuna giderdik, şu an ev konforundayız”. Şimdiden yüz yüze dil kursları için eskiden tabiri kullanılmaya başlanması nasıl bir adaptasyon süreci içinde olduğumuzu bize çok güzel anlatıyor. 

Yabancı dilde online eğitim eğer doğru planlanmış şekilde uygulanırsa, grup eğitimi ile az kişilik sınıflarda ve kursiyerlerin aynı seviyede olmasıyla, iyi takip edilip, yaşanılan sorunlara anlık çözümler sağlandığı takdirde çok verimli olmaktadır. Dil konuşma, okuma, dinleme ve yazma olarak dört temel beceriden oluşmakta. Sadece konuşma eğitimi ile bir seviye üste çıkmanız zor. Tüm becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyor. Biz yapay zeka teknolojisi ile kursiyerlerimize konuşma haricindeki becerileri de geliştirme fırsatı sunarken, bunun anlık takibini de yapabiliyoruz.

Online eğitimden herkes yararlanabiliyor mu?

İlkokul öğrencilerinden, ülkemizin güzide şirketlerinin çalışan ve yöneticilerine, her yaş grubu ve seviye için ayrı yabancı dil eğitim programlarımız var. Canlı dersler haricinde, öğrencilerimizin bireysel çalışmaları için kullandıkları programımız olan WEXT, bu bireysel çalışmaların takibini bizlere anlık olarak sunuyor. Yani sizin ya da çoçuğunuzun ne yaptığını, ne kadar çalıştığını, hangi konularda sıkıntı yaşadığını veya güçlü olduğunu bizler uzaktan takip edebiliyor ve raporlayabiliyoruz.

Dijital altyapı programı Wext; Oxford University Press’in etkinliği kanıtlanmış metot ve içerikleri ile yapılandırılmış, kişiselleştirilmiş ve yenilikçi bir İngilizce öğrenme platformu. Online olarak maksimum 6 kişilik sınıflarda ders yapılıyor. Mezun olanlar dil seviyelerini gösteren dil pasaportuna sahip oluyorlar.

Dünyanın her yerinden öğretmenlerle çalışıyoruz”

Pedagoji eğitimi almış, uluslararası öğretmenlik sertifikalarına sahip, aksanı sorunsuz, iş disiplini ve zamanlama konusuna önem veren dünyanın her yerinden öğretmenler ile çalışıyoruz.

Şirket çalışanlarına kurumsal bünyede eğitimler de veriyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?

Şirketlerin bizden eğitim almasını istedikleri çalışanlara, öncelikle seviye tespit sınavımız uygulanıyor. Ardından her kursiyere dijital platformumuz kendi seviyelerine göre açılıyor. Yönetim panelinde şirket yöneticileri ve kursiyerlerimize ders veren eğitimcilerimiz bulunuyor. Bu şekilde kursiyerlerin tüm bireysel çalışmaları tarafımızdan ve şirket yetkilileri tarafından anlık takip ediliyor. Kursiyerler; kelime bilgisi, dilbilgisi, okuma ve dinleme becerilerini WEXT ile geliştirirken konuşma becerileri için dünyanın dört bir tarafında bulunan yabancı öğretmenlerimiz ile konuşma pratikleri yapıyorlar. Ayrıca her kursiyerin bir Türk İngilizce öğretmeni olarak birer eğitim koçu bulunuyor. Kursiyer eğitim koçuna her an bağlanabilir, sıkıntı yaşadığı noktalarda ders talep edebilir. Eğitim yabancı öğretmen ile konuşma dersleri ve Türk İngilizce öğretmeni koçluğu eşliğinde teorik derslerle üç koldan sağlıklı bir şekilde yürüyor. 

Kurumsal şirketlerle sınav protokolü 

Ölçme ve değerlendirmede ise birçok okul bizim sınavlarımızla öğrencilerinin sınıflarını belirliyorlar. Birçok şirket yine “Youniverse Assessment in English” ürünümüzü işe alım ve şirket içi pozisyon belirlemesinde kullanıyor. Sabancı Holding çatı şirketlerinden Çimsa ve Akçansa ile imzaladığımız seviye tespit sınav protokolleri de bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Online eğitim ile sadece İstanbul’da değil, Anadolu’nun birçok il ve ilçesinde şirket çalışanlarına, okul öğrencilerine ulaştık. Online eğitim bir nevi fırsat eşitliği de sağlıyor. Küçük bir ilimizin küçük bir ilçesinden bir öğrencimiz İngiltere’den bir öğretmenimiz ile konuşma pratiği yapabiliyor. Dijital altyapı programımız WEXT, dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaya başlandı. Ayrıca canlı ders olarak İspanya’da, Rusya’da bizden eğitim alan öğrencilerimiz var. 

Youniverse Çocuk Klasikleri Çıktı!

Döviz kurunun yüksekliği, ülkemize giren ve satışlarını yaptığımız yabancı materyallerin öğrenciler tarafından karşılanmasını zorlaştırıyor. Biz de bu nedenle; üst segmentte hazırladığımız “Easy&Practical” dünya klasikleri kitap serimizi çıkarttık. Fiyat ve performans olarak çok beğenileceğini umut ediyoruz. Öğrencilerimize çok daha uygun maliyetlerle ulaşacak ürünlerimiz, aynı zamanda bu tip materyallerin de ithal edilmesine gerek olmadığını gösterecektir. Bir sonraki hedefimiz ise ortaokul ve liselerin müfredatlarına uygun tasarlanmış konuşma becerilerini artırmaya yönelik yayınlarımız olacaktır.”

Toçev’e destek

Youniversenglish sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, Toçev’in resmi yabancı dil eğitim sponsoru olarak ihtiyacı olan Toçev öğrencilerine destek oluyor. Bu sayede okumak isteyen ancak imkanı olmayan çocuklar, dünyanın bir ucundaki öğretmenden ders alma imkanına sahip oluyorlar.

İLETİŞİM:

Acıbadem Cad. No:177/8 Acıbadem-Üsküdar

Tel: 0530 132 45 90 – 0216 909 78 99

www.youniverse.com.tr@youniverse.eng

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı