Yeme İçme

Acıbadem’de Kahve İçin: Monstera Coffee

Türkiye’de butik pastacılığın gelişip yaygınlaşmasına bir çok katkısı olan ilklerden ve sektörün öncü kişilerinden Burçin Birdane, açtığı Monstera Coffe Shop’da misafirlerine şimdi de Acıbadem’de kahve keyfini yaşatıyor.

Üçüncü dalga kahve akımının temsilcisi olan Monstera, nitelikli kahve çekirdekleri ve özel demleme metotları ile tüm dünyadan kahve seçenekleri sunuyor.

Acıbadem’de kahve arayanlara: Pastacılığın başarılı ismi Burçin Birdane’den, Monstera Coffee

Acıbadem'de Kahve

Üçüncü dalga kahve Acıbadem’de

Üçüncü dalga kahve son yıllarda karşımıza çıkmaya başlayan bir kahve akımı. Dünyanın farklı bölgelerinde yetişen kahve çekirdekleri özel olarak kavrularak işlendikten sonra Hario V60, Chemex, Aeropress, Sifon gibi manuel demleme aperatları kullanılarak demleniyor. Damak tadına göre demlenen kahve, bu yöntemlerle tüm aromatik tatlarını ele veriyor.

Acıbadem'de Kahve

Acıbadem’de kahve severler için

Baristalar iş başında

Acıbadem’de iyi kahve içmek isterseniz Monstera’nın baristaları kahve severler için iş başında. Colombia, El Salvador, Brezilya, Guatemala ve Ethiopia gibi çekirdeklerden istediğiniz tat ve yoğunlukta soğuk ve sıcak demleme nefis kahveler hazırlıyorlar. Tüm aromatik tatları hissettirmek için çaba sarfeden baristalar, tat almanın mutluluğunu yaşatmaya çalışıyorlar.

Kilo ile kahve ve 

Take Away

Siz de evinizde ya da ofisinizde kaliteli bir kahve  yapmak isterseniz Monstera’nın kaliteli kahve çekirdeklerinden alabilirsiniz. Geçerken uğrayıp bir kahve almak isterseniz  take away kahveler sizleri bekliyor.

Acıbadem'de Kahve

Burçin Birdane Atölyesi’nden çıkan tatlılar

Monstera’nın menüsünde

Monstera’ya özel kahvenin yanında gidebilecek özel tatlılar arasında Monstera Cheesecake, San Sebastian Cheesecake, brownie, kurabiyeler, kruvasan ve ekler bulunuyor. Acıbadem’de kahve içerken böyle nitelikli tatlıların da tadını çıkarmak isteyen kahveseverler, mekanı doldurmaya başladı bile.

Alkolsüz meyve kokteyli

Moctail

Nitelikli personelle çalışan Monstera’da, baristalar farklı tatlar üretmek ve en iyi lezzeti yakalamak için bir laboratuvarda çalışır gibi sürekli deneme ve demolar yapıyorlar. Kahvelerde olduğu kadar mocktailler de oldukça başarılı. Ayrıca gün içinde atıştırmak isterseniz kahvaltı, tost, makarna, salata gibi özenle hazırlanmış lezzetler de var.

Acıbadem'de Kahve
Acıbadem'de Kahve

Burçin Birdane 

Butik pasta tasarımı atölyesinde gerçekleştirdiği çalışmalar, eğitim programları ve TV programları ile Türkiye’de butik pastacılığın gelişip yaygınlaşmasına katkı sağlamış olan Burçin Birdane, sahibi olduğu Monstera Coffe ile pastacılık dünyasındaki başarısını kahve dünyasına da taşıdı.

Acıbadem'de Kahve

Özel günler ve organizasyonlar için birbirinden güzel pastalara imza atan Burçin Hanım, şimdi de üçüncü dalga kahve akımının temsilcisi olarak Monstera Coffee girişimi ile, kahve severlere kaliteli bir kahve deneyimi yaşatıyor.

Acıbadem Cad. No:135/19 Acıbadem

Tel: 0216 334 00 33

@monsteracoco

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı